کد خبر : 14873

تاریخ درج خبر : یک شنبه 26 آذر 1396
سايت رسمي مسابقات قرآن کريم استان کردستان
• آغاز ثبت‌نام شانزدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در کردستان
معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان از ثبت‌نام شانزدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن از امروز، ۱۸ آذرماه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از ایکنا حجت‌الاسلام میثم عباسپور، معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، از ثبت‌نام شانزدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن از امروز، ۱۸ آذرماه خبر داد و اظهار کرد: این آزمون، امسال به نام مرحوم استاد فقید مهدی فاطمیان، حافظ کل قرآن نامگذاری شده است.
وی با اشاره به اینکه در مجموع امسال آزمون قرآنی در ۲۳ رشته برگزار می شود،افزود: آزمون سراسری امسال در چهار رشته اصلی حفظ قرآن کریم «شامل ۱۵ زیرمجموعه حفظ جزء ۳۰، جزء اول، حفظ سه جزء، حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۱۵ جزء، حفظ ۲۰جزء، حفظ ۲۵ جزء و کل قرآن کریم، حفظ سوره‌های منتخب، حفظ موضوعی ۱، ۲ و ۳»، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم«شامل سه رشته مفاهیم قرآن ۱ و ۲ و تدبر در قرآن»، معارف اهل بیت(ع)«شامل چهار رشته مفاهیم نهج‌البلاغه ۱ و ۲، مفاهیم صحیفه سجادیه، مفاهیم خطبه فدکیه» و انس با قرآن کریم«شامل یک رشته درک معنا و تدبر در قرآن» برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان بیان کرد: شانزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن در استان ، امسال با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش، اوقاف و امور خیریه و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان برگزار می‌شود و اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت نیز در آن مشارکت خواهند داشت.
وی عنوان کرد: مخاطبان آزمون امسال در چهار گروه مؤسسات قرآنی، مراکز قرآنی بقاع متبرکه، دانش‌آموزان استان و مخاطبان آزاد در تمامی رده‌های سنی اعم از آقایان و بانوان خواهند بود.
حجت‌الاسلام میثم عباسپور ادامه داد: زمان برگزاری آزمون دوره شانزدهم که به صورت کتبی تعریف شده است نیز روز ۱۰ اسفندماه سال جاری پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به اینکه علاوه بر آزمون کتبی، آزمون شفاهی نیز ویژه حفظ قرآن پیش‌بینی شده است، اعلام کرد: در کنار آزمون‌های کتبی و شفاهی، یک آزمون الکترونیکی نیز پیش‌بینی شده که توسط مؤسسه قرآنی نورالمجتبی(ع)برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان یادآور شد: متقاضیان حضور در این آزمون تا روز ۲۰ دی ماه می‌توانند برای ثبت‌نام به نشانی http://www.quranedu.ir/ مراجعه کنند.