کد خبر : 14872

تاریخ درج خبر : یک شنبه 26 آذر 1396
سايت رسمي مسابقات قرآن کريم استان کردستان
• پایگاه مجازی حفظ قرآن در کردستان راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کردستان از راه‌اندازی پایگاه مجازی حفظ قرآن کریم در استان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از خبرنگار فارس از سنندج، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در سنندج اظهار کرد: امسال برای نخستین بار شاهد تشکیل ستاد مشترک برگزاری آزمون‌های قرآنی در کشور و با مشارکت سازمان اوقاف وامورخیریه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش هستیم.
وی افزود: در همین راستا نیز در سطح استان‌ها این امر به ادارات کل واگذار شده است و امسال پیرو منویات رهبری همه دستگاه‌های متولی امر موظف هستند که در امر تربیت حفاظ و ترویج آموزه‌های قرآنی تمام توان خویش را در قالب این ستاد مشترک به کار گیرند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان گفت: تقویت وحدت رویه و انسجام برنامه‌ها، سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد مؤسسات قرآنی، ایجاد انگیزه در میان عموم مردم، استانداردسازی دوره‌های آموزشی، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای قرآنی، به روزرسانی وتکمیل بانک جامع اطلاعات قرآنی کشور از جمله اهداف این طرح است.
نوروزی افزود: ثبت نام در این آزمون از 18 آذرماه جاری آغاز شده و تا 20 دی ماه ادامه خواهد داشت و آزمون کتبی روز پنج‌شنبه 10 اسفند ماه 96 به صورت همزمان با استان‌های مختلف کشور برگزار خواهد شد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: آزمون الکترونیک درک معانی قرآن کریم 12 اسفند ماه برگزار می‌شود و آزمون‌های شفاهی حفظ نیز در بازه زمانی 12 لغایت 17 اسفند ماه برگزار خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان در ادامه سخنان خود از راه‌اندازی پایگاه مجازی حفظ قرآن کریم در استان خبرداد و افزود: در این پایگاه کارشناسان به صورت روزانه به سوالات مخاطبان پاسخ خواهند داد وراهنمایی‌های لازم را در این راستا به مخاطبان ارایه می‌کنند.
نوروزی در پایان سخنان خود از ثبت‌نام بیش از هشت هزار نفر در طرح تربیت حافظان در استان خبرداد و گفت: در راستای تحقق منویات رهبری برای تربیت حافظان در استان تمامی امکانات خود را به کار خواهیم گرفت.